Archív novinek

7. 3. 2016

Assa Abloy, švédský majitel české továrny na autozámky FAB Vehicle Security Solutions prodal továrnu v Týništi nad Orlicí japonské firmě Alpha Corporation. Cena transakce je 460 miliónů korun.


14. 5. 2014

Samozamykací zámek

FAB Bera je zajímavé řešení pro bytové domy. Samozamykací funkce zajišťuje, že je zámek při zavřených dveří vždy uzamčen, čímž zabezpečuje vnitřní prostory domu před nezvanými hosty.

Uzamčený zámek lze odemknout běžným klíčem nebo elektrickým impulsem z tlačítka domácího telefonu.


17. 10. 2013
Nový školní rok se rozběhl a s ním řada žáčku dostala svůj první klíč od bytu na krk. Zámečnictví Ostrava doporučuje, aby rodiče poučili své děti co je nebzpečné.

 • dítě nemá nosit klíče viditelné na krku ani jiných místech
 • dítě nemá nikoho vpouštět do domu bez vědomí rodičů
 • deti nemají chodit otvírat samy dveře příchozím
 • děti by se neměly veřejně ani v telefonu svěřovat, že jsou samy doma 
 • klíče se nesmí nechávat na dostupných místech (poštovní schránka, pod rohoží, atd.)
 • poučte děti o nebezpečí chlubivosti o vašich majetkových poměrech
 • děti by neměly vědět o místech v bytě, kde jsou schované cennosti

14.6.2013 


Zámečnictví Ostrava provádí nouzové otevírání dveří a zámků také ve dnech pracovního volna a o svátcích. V případě nouze nás můžete kontaktovat, náš pracovník Vám bude ochotně k dispozici.


5.3.2012

Zámečnictví Ostrava doporučuje majitelům vozidel poznat blíže níže uvedené základní prostředky ochrany vozidel před krádeží a vybrat ty nejvhodnější, jak z hlediska ceny, tak účinnosti a chránit si tak svůj majetek.

 • Mechanické zábranné prostředky – mají za úkol zkomplikovat a prodloužit dobu nutnou k odcizení vozidla. Patří zde mechanické uzamykání vozidla nejlépe pevně spojené s karoserií vozu popř. kombinující blokaci převodovky s blokací otevření kapoty motoru.
 • Elektronické systémy – zde se ochrana týká instalací imobilizérů a autoalarmů. Imobilizér zabrání nastartování motoru a alarm slouží ke střežení vozu zvukovou signalizací při narušení. Kromě signalizace sirény může být použit i přenos poplachové informace na mobilní telefon uživatele vozu.
 • Vyhledávací systémy zaručují vyšší objasněnost krádeží vozidel pomocí přenosu informace o určení polohy vozidla.
 • Identifikační systémy jsou neodstranitelné označení vozidla, které znemožňují jeho další prodej. Patří zde pískování skel nebo mikrotečky na karoserii.

19.1.2012

Může pronajímatel vyžadovat pro sebe klíč od bytu, který pronajímá?
Jste vlastník jednoho či více bytů a chcete pro svůj klid mít k dispozici klíče od daných jednotek pro případhavarijní situace ve chvíli, že nájemník není doma. Máte na to právo?

Odpověď zní ano. Jako majitelé bytu máte právo mít klíče od těchto bytových jednotek, tedy můžete klíče požadovat – právě kvůli havarijní situaci. Avšak za normálních okolností do bytu můžete jen za účelem kontroly dodržování podmínek smlouvy o nájmu a také po dohodě s nájemníky a v jejich přítomnosti.


21.12.2011

Zámečnictví Ostrava přeje Všem příjemné prožití Vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce 2012.

Nouzové otevírání zámků Ostrava bude poskytováno v běžném režimu s výjimkou 24.12 a 31.12, kdy bude zámečnická pohotovost v odpoledních a večerních hodinách omezena. 


8.11.2011

Zlatý výroční klíč FAB
byl začátkem měsíce předán do rukou prezidenta ČR Václava Klause. Klíč byl prezidentu předán z rukou představitelů společnosti Assa Abloy (FAB). Klíč je zhotovený ze 14ti karátového zlata a symbolicky osázený 100 kusy českých granátů. Na výročním klíči je, stejně jako na ostatních klíčích FAB, původní emblém psa – symbol důvěry.


10.10.2011
Programovací klíč FAB VERSO CLIQ
Maximálně bezpečný zámkový systém se špičkovou mikroelektronikou a spolehlivou metodou datového kódování. Nepotřebuje žádnou instalaci, kabely ani připojení do sítě. Systém se dodává ve všech provedeních cylindrické vložky – jednostranné, oboustranné i s knoflíkem, jako nábytkové a visací zámek. S uzamykacím systémem FAB VERSO CLIQ máte přehled o všech klíčích. Každý klíč CLIQ je unikát, takže ho můžete nastavit pro konkrétního uživatele a dále nastavení (kompetence)měnit dle potřeby. Životnost baterie je 20 000 zamknutí (asi 2 roky).
(více …)


12.9.2011
FAB slaví 100 let
Den odemčených dveří neděle 9. října 2011 od 10 hodin areál výrobního závodu ASSA ABLOY Rychnov (dříve FAB s.r.o.). ASSA ABLOY Rychnov otevírá brány pro všechny návštěvníky závodu. Pro návštěvníky je připravený program pro celou rodinu, soutěže pro děti i jejich rodiče, prohlídky výrobních prostor a večerní koncert. ASSAY ABLOY v Rychnově je Evropské centrum na výrobu cylindrických vložek, kování, zámků, klíčů. Nedávno vznikla kompletně nová vizualizace značky FAB včetně nového balení všech výrobků a na klíče se vrací původní emblém psa, obnovený symbol důvěry.


1.9.2011
Okenní zabezpečení
Zloději často používají pro vniknutí do objektu dveře terasy nebo okna . Obyčejné okno nepředstavuje velkou překážku. Velké nebezpečí pak vzniká také pro děti, které snadno tato okna otevřou a mohou z nich snadno vypadnout. Zabezpečte svá okna pomocí okenních rozvorových zámků, zámků okenních klik, ochranných pantů apod. Pro tyto účely doporučujeme domácí zabezpečení firmy ABUS.


11.8.2011
Hledáte-li elektronický přístupový systém umožňující provádět okamžité změny v nastavení práv jednotlivých držitelů karet, máme pro Vás přesně to co potřebujete. Můžete z pohodlí své kanceláře okamžitě a v každém momentě sledovat, kdo prošel konkrétními dveřmi. Mul-T-Lock uvádí na trh 4. generaci elektronického přístupového systému ProQsimity nazvanou „Update on Air“ (aktualizace přenášené bezdrátovým přenosem). Jedná se o systém nabízející plný komfort on-line systémů, bez potřeby kabeláže vedoucí ke všem dveřím zařazeným do přístupového systému. Pro více informací klikněte zde


7.7.2011
Souhrn základních rad, jak zabezpečit váš dům či byt.

 • Vchodové dveře dělíme do 6-ti bezpečnostních tříd. Pro domácí účely jsou dostačující dveře 3-4 bezpečnostní třídy. Dveře se musí otevírat vždy dovnitř a zamykání probíhá v několika bodech.
 • Investice do zabezpečení by měla zahrnovat i investici do bezpečnostních zárubní. Ty mohou být ocelové nebo pevně zabetonované do podlah.
 • Klíče a zámky pořizujte zásadně s bezpečnostní vložkou odolnou proti odvrtání a ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře.

Montáž dveří do původních zárubní zabere obvykle 2-3 hodiny. Zcela nové dveře i zárubně se montují obvykle půlden. Ceny bezpečnostních dveří se pohybují v rozpětí 12-26.000 Kč.18.6.2011
Novinkou z produkce FAB jsou bezpečnostní vložky FAB 2000 a FAB 200 UMW ve speciálním provedení,kdy je možné mít klíč zastrčený z obou stran.Tato dlouho očekávaná novinka zásadně zlepšuje komfort pro zákazníka.Velmi často se totiž stává,že dojde k zabouchnutí dveří při zastrčeném klíči z vnitřní strany.Tento problém nové bezpečnostní vložky FAB eliminují.7.6.2011
Pro rok 2011 přichází firma Abus s novinkami v sortimentu zámků na jízdní kola. Oblast zabezpečení se rozrůstá o další produkty a jedním z hlavních, které zde uvádíme je Bordo 6050 Lite a 6150 Lite Combo. Jejich hlavní předností je oproti starším typům váha, která se snížila téměř o polovinu. Původní verze zámku byla pouze v černé.Nyní je možné zámky pořídit i v červené, bílé a černo/šedé. Pro tyto nové typy byl vyvinut stylovější design pozdra, který i jako u starších verzí tohoto zámků má jednoduché upevnění na rám jízdního kola pomocí suchých zipů nebo šrouby na místo košíku pro lahev. Zámky jsou na našem trhu v prodeji od Března 2011.
zamky-abus 


21.5.2011
Švédská firma Assa Abloy jedná o prodeji společnosti FAB. Zájem o koupi projevila Indická firma Minda.


12.5.2011
Zámečnictví Ostrava doporučuje – bezpečnostní samolepky pro objekty. Tyto samolepky jsou novinkou na trhu. Je prokázáno, že vysoce snižují pravděpodobnost vykradení jakéhokoli objektu. Jde o inverzní fólii 200 x 90 mm a obvyklá cena je 36,00 Kč.

zamecnictvi-ostrava-bezpecnostni-samolepky